„Modernizacja infrastruktury medycznej SZPZLO Warszawa Praga-Północ w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej POZ i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej AOS”
Cel projektu: Poprawa jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych poprzez doposażenie Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ
Planowane efekty:
- Korzyści dla społeczeństwa koncentrują się głównie przy wzroście dostępności do usług medycznych, osiągniętemu m.in. dzięki skróceniu czasu oczekiwania pacjenta na badania oraz zabiegi. Rosnąca liczba zachorowań pacjentów powoduje konieczność zwiększenia „wydajności” świadczenia usług medycznych tak aby każdy pacjent miał zapewniony dostęp do usług medycznych. Projekt zakłada zakup sprzętu medycznego, który pozwoli na wymianę wyeksploatowanego sprzętu medycznego na bardziej specjalistyczny i nowoczesny tym samy usprawni wykonywanie badań i zabiegów co przełoży się na szybszą obsługę pacjentów.
- Realizowany projekt przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa wykonywania badań i zabiegów. Zawodność sprzętu medycznego, częste awarie i czas poświęcony na serwis wpływa na bezpieczeństwo pacjentów. Nowy sprzęt zakupiony w ramach projektu umożliwi wprowadzanie bezinwazyjnych lub mniej inwazyjnych zabiegów co ma istotne znaczenie dla procesu leczenia. Realizacja projektu poprzez zakup nowoczesnej aparatury pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo zarówno dla pacjenta jak również kadry medycznej obsługującej sprzęt.
- Społeczeństwo wyraźnie odczuje poprawę jakości wykonywanych badań i zabiegów. Zły stan techniczny sprzętu medycznego wpływa na niski poziom świadczonych usług medycznych, zakup nowoczesnego, wysokiej klasy sprzętu wpłynie pozytywnie na poprawę jakości wykonywanych usług.
- Realizowany projekt przyczyni się do poprawy wizerunku Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ jako podmiotu podnoszącego jakość i dostępność swoich usług w celu zwiększenia zadowolenia pacjentów co wpłynie pozytywnie na nastawienie pacjentów i zaufanie do służby zdrowia a w konsekwencji pacjenci chętniej będą poddawać się badaniom i zabiegom.
- Skuteczna diagnostyka radiologiczna do której przyczyni się m.in. zakup aparatu RTG, oraz USG wpłynie pozytywnie na stan zdrowia mieszkańców, zmniejszą się wydatki na leki poprawiające stan zdrowia powodując oszczędność w kosztach leczenia.
Całkowita wartość projektu: 3 623 882,94 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 2 715 357,55 zł.
"Informatyzacja w przychodniach SZPZLO Warszawa Praga-Północ na terenie Pragi-Północ i Targówka"
Przychodnie i laboratorium, zapewniające opiekę medyczną mieszkańcom warszawskich dzielnic Praga-Północ i Targówek, dzięki przyznanej przez zarząd województwa mazowieckiego dotacji w wysokości ponad 1,5 min zł zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy oraz system informatyczny. Nowoczesna infrastruktura teleinformatyczna oraz dostęp do szerokopasmowego Internetu na terenie przychodni poprawi jakość oferowanych usług medycznych, a także ułatwi pracę całemu personelowi. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz dyrektor SZPZLO Warszawa Praga-Północ Alina Chraboł-Sura.
SZPZLO Warszawa Praga-Północ świadczy usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, opieki specjalistycznej, rehabilitacji, stomatologii, a także nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Dodatkowo placówka prowadzi diagnostykę, usługi medycyny pracy, transportu sanitarnego, promocji zdrowia oraz szkoły rodzenia.
W ramach SZPZLO Warszawa Praga-Północ działają następujące placówki:
- Przychodnia Rodzinna Centrum Diagnostyczno-Specjalistyczne ul. Dąbrowszczaków 5a.
- Przychodnia Internistyczno-Specjalistyczna ul. Jagiellońska 34.
- Przychodnia Internistyczno- Specjalistyczna ul. Radzymińska 101/103,
- Przychodnia Internistyczna ul. Gilarska 23.
- Przychodnia Rodzinna ul. Otwocka 1.
Przychodnie przyjmują ok. 57 tyś. pacjentów rocznie i udzielają blisko 412 tyś. porad lekarskich. Brak nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych nie pozwalał przychodniom rozwijać się i świadczyć usług na najwyższym poziomie.
Przyznane dofinansowanie dało możliwość kupna serwera wraz z oprogramowaniem systemowym, nośnikami danych i sterownikami do urządzeń. Dodatkowo pozwoliło na modernizację układów pomiarowych i wewnętrznych linii zasilających w budynku przychodni przy ul. Jagiellońskiej 34. W ramach inwestycji wnioskodawca kupił niezbędny sprzęt, m.in.: ponad 280 zestawów komputerowych, 6 laptopów, 3 serwery, 246 drukarek laserowych monochromatycznych A4, 4 drukarki laserowe kolorowe A3, 300 zasilaczy awaryjnych UPS, a także 40 czytników kodów paskowych.
Unijne środki zostały także wydane na kompleksowy system zarządzania wszystkimi przychodniami wchodzącymi w skład SZPZLO Warszawa Praga-Północ. Kupione oprogramowanie składa się z modułów obsługujących część rejestracyjną, gabinety lekarskie, pracownię diagnostyki obrazowej, pracownie diagnostyczne (EKG, EEG, USG), gabinety zabiegowe, laboratorium, medycynę pracy, rehabilitację, zlecenia i wymianę danych, archiwum oraz e-rejestrację.
Realizacja projektu przyniesie liczne korzyści i udogodnienia dla pacjentów oraz pracowników przychodni. Nowa witryna internetowa z modułem e-rejestracji, a także dostęp do Internetu na terenie placówek pomogą pacjentom uzyskać szybką informację i dokonywać rezerwacji wizyt w przychodniach specjalistycznych.
Projekt został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013 w odpowiedzi na konkurs przeprowadzony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.
Tytuł projektu: Informatyzacja SZPILO Warszawa Praga - Północ wraz z wdrożeniem e-usług dla pacjentów.
Całkowita wartość projektu: 2 399 614,74 zł
Kwota dofinansowania: 1 535 622,84 zł
Beneficjent: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ
Działanie 2.1 Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu.
"Kompleksowe wsparcie SZPZLO Warszawa Praga-Północ w zakresie otyłości dla dzieci kl. I-VI w woj. mazowieckim."
Okres realizacji: 2019 - 2021,
Cel główny projektu: „Poprawa jakości i dostępności usług opieki zdrowotnej skierowanych do dzieci z otyłością, uczęszczających do klas I-VI w woj. maz.”
Cele szczegółowe:
- Zwiększenie wykrywalności otyłości u dzieci z woj mazowieckiego w latach 2019-2021
- Zwiększenie poziomu wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych oraz zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem otyłości w grupach objętych wsparciem w latach 2019-2021.
- Zmniejszenie odsetka osób cierpiących z powodu otyłości w grupie docelowej z woj. mazowieckim w latach 2019-2021.
- Zwiększenia świadomości osób z otoczenia dzieci objętych wsparciem na temat problemów/ postępowania związanych z otyłością.
Uczestnikami projektu będzie 240 os.( 120 K i 120 M) uczniów kl. I-VI szkół podstawowych z woj. mazowieckiego ze stwierdzoną (na podstawie dokumentacji medycznej lub kwalifikacji przeprowadzonej przez lekarza) otyłością, w tym 51% osób zamieszkujących miasta średnie lub miasta średnie tracące funkcje społeczno-gospodarcze przez okres 9 miesięcy.
Na realizację projektu składają się następujące działania:
- działania informacyjno - promocyjne
- kwalifikacja uczestników
- działania informacyjno - edukacyjne grup objętych wsparciem dla dzieci i opiekunów
- interwencja terapeutyczna w tym:
- zajęcia ruchowe (2 razy w tyg. dla każdego uczestnika projektu, łącznie 64 zajęć)
- indywidualne porady dietetyczne (8 dla każdego uczestnika projektu po godzinie czasu)
- badania lekarskie: początkowe, w połowie interwencji oraz końcowe
5. monitoring i ewaluacja działań w ramach projektu.
Działania fakultatywne
- Działania informacyjno-szkoleniowe dla personelu medycznego z POZ, dla pielęgniarek/higienistek szkolnych, w zakresie merytorycznym związanym z udzielanym wsparciem 20 os.
- Działania informacyjno-edukacyjne dla osób z otoczenia dzieci uczestniczących w programie, w szczególności: personel szkolny (w tym nauczyciele) 20 os.
Kryteria udziału w projekcie:
- wypełnienie druku świadomej zgody,
- oświadczenie, iż dziecko nie bierze i nie brało wcześniej udziału w innym analogicznym projekcie finansowanym z EFS u innego beneficjenta,
- uczestnik musi być uczniem klas 1-6 w wieku od 6/7 do 11/12 r.ż,
- uczestnik musi uczęszczać do placówki oświatowej na terenie woj. maz.
- udokumentowane schorzenie na podstawie dokumentów med. lub podczas badania kwalifikacyjnego,
- potwierdzenie o nie występowaniu przeciwwskazań do pobierania świadczeń,
- potwierdzenie statusu rodzica/opiekuna.
Każdy uczestnik ma prawo zrezygnować z dalszego udziału w programie.
Planowane efekty projektu:
- Lepsza dostępność i jakość opieki nad pacjentem
- Zwiększona wykrywalność wcześniej niezdiagnozowanej otyłości
- Zmniejszenie masy ciała o min 3% u dziecka z wykrytą otyłością.
- Zwiększona aktywność fizyczna wśród dzieci.
- Zmienione nawyki żywieniowe
- Zwiększony poziom wiedzy i świadomości uczestników projektu
Wartość projektu: 1 317 444,00 PLN
Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 1 053 955,20 PLN
"Kompleksowe wsparcie SZPZLO Warszawa Praga-Północ w zakresie chorób kręgosłupa dla dzieci kl. I-VI- W woj. mazowieckim."
Okres realizacji: 2019 - 2021,
Cel główny programu: Poprawa stanu zdrowia 280 dzieci (140K i 140M) kl. I-VI w zakresie chorób kręgosłupa w woj. mazowieckim w latach 2019-2021.
Cele szczegółowe:
- Zwiększenie wykrywalności schorzeń kręgosłupa u dzieci z woj. maz. w latach 2019-2021.
- Zwiększenie poziomu wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych oraz zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem chorób kręgosłupa w grupach objętych wsparciem.
- Zmniejszenie odsetka osób cierpiących z powodu chorób kręgosłupa w grupie docelowej z woj. ma. w latach 2019-2021.
- Zwiększenia świadomości osób z otoczenia dzieci objętych wsparciem na temat problemów/ postępowania związanych z chorobami kręgosłupa.
Uczestnikami projektu będzie 280 osób ( 140 kobiet i 140 mężczyzn) uczniów klas 1-6 ze schorzeniami kręgosłupa stwierdzonymi na podstawie dokumentacji medycznej lub podczas badania kwalifikacyjnego w tym osoby niepełnosprawnej, w tym 51% zamieszkujących miasta średnie lub miasta średnie tracące funkcje społeczno-gospodarcze przez okres 9 miesięcy.
Na realizacje projektu składają się następujące działania:
- Działania informacyjno-promocyjne
- Kwalifikacje uczestników,
- Działania informacyjno-edukacyjne grup objętych programem (dla dzieci i opiekunów) łącznie 560 osób.
- Interwencja terapeutyczna w tym
- Zajęcia ruchowe (co najmniej 2x w tyg. dla każdego uczestnika, łącznie 64 zajęć)
- porady lekarskie/fizjoterapeutyczne (3 dla każdego uczestnika)
- Badania lekarskie/fizjoterapeutyczne początkowe, w połowie interwencji oraz końcowe.
5. Monitoring i ewaluacja działań
Działania fakultatywne
- działania informacyjno - szkoleniowe. dla personelu med. z poz. w zakresie merytorycznym - 20 osób
- działania informacyjno-edukacyjne. dla osób z otoczenia dzieci a w szczególności personel szkolny ( w tym nauczyciele) pracownicy OPS, PCPR - 20 osób.
Kryteria udziału w projekcie:
- wypełnienie druku świadomej zgody
- oświadczenie, iż dziecko nie bierze i nie brało wcześniej udziału w innym analogicznym projekcie finansowanym z EFS u innego beneficjenta
- uczestnik musi być uczniem klas 1-6 w wieku od 6/7 do 11/12 r.ż
- uczestnik musi uczęszczać do placówki oświatowe na terenie woj. maz.
- potwierdzenie schorzenia na podstawie dokumentów med. lub podczas badania kwalifikacyjnego
- potwierdzenie o nie występowaniu przeciwwskazań do pobierania świadczeń
- potwierdzenie statusu rodzica/opiekuna.
Każdy uczestnik ma prawo zrezygnować z dalszego udziału w programie. W tym przypadku zostaną poinformowani o skutkach nie leczenia wad kręgosłupa.
Planowane efekty projektu:
- Lepsza dostępność i jakość opieki nad pacjentem
- Zwiększona wykrywalność wcześniej niezdiagnozowanych chorób kręgosłupa
- Poprawa stanu zdrowia u co najmniej25% uczestników projektu
- Zwiększona aktywność fizyczna wśród dzieci.
- Zmiana stylu życia
- Zwiększony poziom wiedzy i świadomości uczestników projektu na temat skutków terapii chorób kręgosłupa.
Wartość projektu: 1 689 480,00 PLN
Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 1351 584,00 PLN
"Program wczesnego wykrywania i profilaktyki cukrzycy."
Program realizowany jest we wszystkich przychodniach SZPZLO Warszawa Praga-Północ. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat cukrzycy, zmniejszenie występowania czynników ryzyka, wczesne wykrycie choroby, szybkie rozpoczęcie leczenia oraz profilaktyki powikłań.
Do udziału w programie zapraszamy osoby, które:
- ukończyły 60 r. życia
- mieszkają na terenie województwa mazowieckiego
- nie były wcześniej diagnozowane w kierunku cukrzycy
W ramach programu wykonywane są następujące badania:
- oznaczenie glikemii
- oznaczenie hemoglobiny glikowanej u osób z wynikiem glikemii równej i wyższej od 200mg/dl
- pomiar wskaźnika BMI ( waga, wzrost)
- pomiar wskaźnika WHR ( talia, biodro)
- pomiar ciśnienia tętniczego krwi
Program finansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Cukrzyca jest jedyną chorobą nie zakaźną, która została uznana przez ONZ jako choroba epidemiczna. Światowa Organizacja Zdrowia umieściła ją wśród najpoważniejszych zagrożeń naszego wieku. Chorobę rozpoznaje się najczęściej dopiero wraz z pojawieniem się jej powikłań. Zazwyczaj stopień zaawansowania cukrzycy jest już na tyle duży, że prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Cukrzyca jest to przewlekła choroba metaboliczna, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom cukru (glukozy) we krwi.
Cukrzycę dzieli się na:
- cukrzyca typu I: nazywana również cukrzycą insulino zależną, na ogół dotyczy osób poniżej 30 r.ż. z genetycznymi predyspozycjami. Jedynym możliwym leczeniem tej choroby jest podawanie insuliny oraz właściwe odżywianie i aktywny tryb życia.
- cukrzyca typu II: nazywana również cukrzycą insulino niezależną, na ogół dotyczy osób w wieku starszym z genetycznymi predyspozycjami. Jest często konsekwencją nadwagi, otyłości. Przyczyną cukrzycy typu II jest pierwotna oporność na insulinę, co prowadzi do mniejszego wykorzystania glukozy w mięśniach i w wątrobie. Cukrzyca typu II przebiega łagodniej niż cukrzyca typu I i często bezobjawowo, co jest przyczyną późnego zdiagnozowania choroby, kiedy już pacjent cierpi na powikłania chorobowe. Początkowo leczenie tej choroby opiera się na stosowaniu odpowiedniej diety, dostosowanego do możliwości chorego wysiłku fizycznego oraz doustnych leków (przeciwcukrzycowych).Często, z czasem, potrzebne jest także przejście na zastrzyki z insuliną.
- cukrzyca ciężarnych: cukrzyca po raz pierwszy rozpoznana w ciąży, występuje do momentu urodzenia dziecka. W grupie kobiet z cukrzycą ciężarnych istnieje wyższe ryzyko zachorowania w przyszłości na cukrzycę niż u kobiet, u których ta choroba nie występowała. Leczenie cukrzycy ciężarnych powinno być prowadzone w wyspecjalizowanych ośrodkach ginekologiczno-diabetologicznych.
- cukrzyca wtórna: to najbardziej zróżnicowana etiologicznie grupa cukrzycy. Charakterystyczne dla tej postaci są współistniejące z cukrzycą inne zaburzenia.
Najczęstsze przyczyny cukrzycy wtórnej można podzielić na:
- polekowe, po stosowaniu niektórych leków,
- niektóre choroby gruczołów dokrewnych -choroba i zespół Cushinga, akromegalia, nadczynność tarczycy, guz chromochłonny nadnerczy, guz wydzielający glukagon,
- genetycznie uwarunkowane choroby przemiany materii,
- choroby trzustki: przewlekłe zapalenie trzustki, rak trzustki, stan po operacyjnym usunięciu trzustki,
- cukrzyca na tle niedostatecznego i wadliwego odżywiania (występuje w krajach, w których niedożywienie i głód są powszechne).
Objawy wskazujące na możliwość rozwoju cukrzycy typu II:
- zmniejszenie masy ciała - glukoza krążąca we krwi jest wydalana przez nerki z moczem, nie przechodzi do wnętrza komórek. Komórki muszą szukać innego źródła energii, którym jest tkanka tłuszczowa w konsekwencji następuje w bardzo krótkim czasie zdecydowany, niespodziewany spadek masy ciała,
- cukromocz (glikozuria), nadmierne stężenie glukozy w moczu,
- wielomocz (poliuria), obecność cukru w moczu powoduje absorpcję wody, co przejawia się dużą ilością oddawanego moczu,
- wzmożone pragnienie - wzmożone pragnienie jest wynikiem poliurii,
- chorobliwie wzmożony apetyt (polifagia)
- ogólne osłabienie,
- pojawienie się zmian ropnych na skórze oraz stanów zapalnych narządów moczowo-płciowych,
- świąd skóry.
Powikłania cukrzycy.
Główną przyczyną przewlekłych powikłań cukrzycy jest utrzymujący się przez długi czas zbyt wysoki poziom glukozy we krwi (hiperglikemia) oraz zbyt wysoki poziom białka HbA1c. Dodatkowo na powikłania wpływają uwarunkowania genetyczne, nadciśnienie, hiperinsulinizm, palenie tytoniu i zaburzenia lipidowe.
Powikłania dzielimy na dwie kategorie:
- uszkodzenie małych naczyń krwionośnych (mikroangiopatię)
- uszkodzenie dużych naczyń krwionośnych (makroangiopatię).
Do przewlekłych powikłań powstałych na skutek uszkodzenia małych naczyń krwionośnych zalicza się:
- uszkodzenie siatkówki (retinopatia) - to uszkodzenie narządu wzroku związane ze zmianami w siatkówce, która jest odpowiedzialna za odbieranie bodźców wzrokowych. Jej uszkodzenie powoduje upośledzenie widzenia,
- uszkodzenie nerek ( nefropatia) - to uszkodzenie kłębuszków nerkowych, odpowiedzialnych za filtrowanie krwi i usuwanie z organizmu zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii. Nefropatia cukrzycowa prowadzi do niewydolności nerek. Na początku obserwuje się zwiększone wydalanie albumin w moczu. Następnie wydalane są większe ilości białka w moczu. Zwykle w tym stadium pojawia się nadciśnienie tętnicze.
W kolejnym etapie następuje stopniowy wzrost stężeń mocznika i kreatyniny we krwi. W najbardziej zaawansowanych stadiach nefropatii konieczne jest przeprowadzanie dializ. Istnieje także możliwość przeszczepienia nerki,
- uszkodzenie nerwów (neuropatia) - objawy neuropatii mogą być różnorodne i zależą od tego, które nerwy są uszkodzone. Najczęściej występuje polineuropatia obwodowa, która objawia się bardzo charakterystycznym uczuciem palenia i pieczenia stóp i dłoni, głównie w godzinach nocnych. U chorych z neuropatią częściej dochodzi do powstania stopy cukrzycowej.
Do przewlekłych powikłań powstałych na skutek uszkodzenia dużych naczyń krwionośnych zalicza się:
- choroba wieńcowa (choroba niedokrwienna serca) - jest spowodowana zwężeniem tętnic wieńcowych odpowiedzialnych za ukrwienie serca. Znacznie częściej występuje u chorych na cukrzycę. Choroba ta może doprowadzić do zawału serca. Jej objawy są charakterystyczne - występują bóle (palące, piekące) za mostkiem, początkowo zwykle po wysiłku fizycznym. Niektórzy diabetycy mogą nie odczuwać żadnych dolegliwości wskazujących na tę chorobę,
- choroba niedokrwienna kończyn dolnych - wywołana jest miażdżycą tętnic. Początkowo objawia się bólami nóg w czasie chodzenia. W przypadku bardziej nasilonych zmian miażdżycowych może dochodzić do martwicy dystalnych (obwodowych) części stopy (palce, pięta),
- choroba naczyń mózgowych - jest spowodowana zaburzeniami ukrwienia mózgu. Może doprowadzać do przejściowych niedowładów (przemijające ataki niedokrwienne) oraz do udaru mózgu. Przy udarze mózgu występują niedowłady i porażenia (np. kończyn).
Zwiększenie dostępności do usług społecznych dla osób niesamodzielnych w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawa.
Niniejszym informujemy, że z dniem 31.12.2022 r. Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ zakończył realizację projektu pn. „Zwiększenie dostępności do usług społecznych dla osób niesamodzielnych w Dzielnicy Praga-Północ
m. st. Warszawy” o nr RPMA.09.02.01-14-c736/19, współfinansowany ze środków europejskich
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Podziałanie 9.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
Wartość całkowita projektu wynosiła: 2 150 373,50 zł,
z czego dofinansowanie ze środków europejskich wynosiło 1 670 307,84 zł, z budżetu państwa: 271 425,02 zł.
Trwałość projektu Dzienny Dom Pomocy
W związku z kończącym się okresem realizacji projektu pn. Zwiększenie dostępności do usług społecznych dla osób niesamodzielnych w Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy o nr RPMA.09.02.01-14-c736/19 SZPZLO Warszawa Praga-Północ informuje o gotowości do świadczenia następujących usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych w okresie od 02.01.2023 r. do 30.11.2025 r.:
1. w formie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania osoby niesamodzielnej w wieku 60+, zamieszkałej na terenie Warszawy:
Usługa zostanie uruchomiona w sytuacji pojawienia się minimum 10 osób niesamodzielnych.
Usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania będą świadczone przez opiekunkę / opiekuna medycznego lub osób starszych. Odpłatność za usługę opiekuńczą w miejscu zamieszkania wynosi 40 zł brutto za 1 godzinę pracy opiekunki/opiekuna medycznego lub osób starszych.
2. w postaci krótkookresowego pobytu dziennego w Dziennym Domu Pomocy:
Usługa zostanie uruchomiona w sytuacji pojawienia się minimum 15 chętnych osób niesamodzielnych zamieszkałych na terenie m. st. Warszawa, w wieku 60+, gotowych do przebywania w DDP przez okres co najmniej 3 miesięcy.
Liczba dostępnych miejsc wynosi 30.
W ramach usługi osoby niesamodzielne będą mogły przebywać w DDP przez maksymalnie 10 godzin na dzień, w każdy z dni roboczych od 8:00 do 18:00 i korzystać w codziennych zajęciach:
- terapeutycznych,
- z fizjoterapeutą,
- z psychologiem,
- z pracownikiem socjalnym.
Podczas pobytu serwowane będzie wyżywienie składające się z 3 posiłków i napojów. W razie potrzeby osoby te będą mogły być przywożone do DDP i odwożone do domu po zakończonym dziennym pobycie.
Odpłatność za 1 miesiąc (średnio 21 dni roboczych) pobytu w DDP i świadczone tam usługi społeczne wynosi 5 784,08 zł.
Im większa liczba osób zainteresowanych pobytem w DDP tym odpłatność będzie niższa:
- dla grupy minimum 20 osób odpłatność wynosi 4 338,06 zł
- dla grupy maksymalnie 30 osób odpłatność wynosi 3 336,97 zł.
Osoby zainteresowane usługami prosimy o kontakt pod numerem telefonu : 507 843 275.