System zarządzania jakością ISO 9001 dzięki przejrzystej strukturze procesów i zakresów odpowiedzialności tworzy podstawę dla profesjonalnego zarządzania. System zarządzania jakością jest skutecznym i efektywnym narzędziem nadzoru nad wymaganiami jakościowymi stawianymi nowoczesnej firmie. SZPZLO Warszawa Praga-Północ w roku 2004 dzięki wytężonej pracy całego personelu uzyskał jako pierwszy w Polsce publiczny zakład lecznictwa otwartego certyfikat na zgodność z wymaganiami normy ISO 9001:2015. Certyfikat ISO jest wizytówką i synonimem jakości, która określa firmę posiadającą ten certyfikat.
Procedury systemu ISO nakładają na zakład obowiązek ciągłego doskonalenia i rozwijania systemu, a tym samym ciągłego podnoszenia poziomu świadczonych usług. Certyfikat ważny jest do czerwca 2026 roku.
Certyfikat ISO 27001:2017
Informacja jest jednym z najważniejszych zasobów SZPZLO Warszawa Praga-Północ, szczególnie, że prawo nakłada na nas obowiązek do zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych w tym danych medycznych.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich grup informacji w zakresie: poufności, integralności i dostępności na odpowiednim poziomie, wdrożono system bezpieczeństwa informacji zgodnie z wymaganiami normy ISO 27001:2017. Potwierdzeniem wdrożenia, utrzymania i prawidłowego funkcjonowania sytemu jest uzyskanie certyfikatu jakości ISO/IEC 27001:2017 ważnego do 8 marca 2024 r.
Działalność człowieka nie pozostaje bez negatywnego wpływu na środowisko. Ważne jest to, aby to niekorzystne w ostatecznym rozrachunku dla człowieka oddziaływanie ograniczyć i niepożądane skutki zminimalizować. Właściwy system zarządzania organizacją powinien to zapewnić.
Zarządzanie środowiskowe jest odpowiedzią na politykę ekologiczną państwa, aby skuteczniej i efektywniej rozwiązywać problemy środowiskowe, dlatego Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ, wdrożył, utrzymuje oraz nadzoruje procedury i standardy zawarte w normie ISO 14001. Zadaniem normy jest wspomaganie ochrony środowiska i zapobieganie zanieczyszczeniom w sposób uwzględniający potrzeby społeczno-ekonomiczne. Trud poniesiony przez pracowników, związany z opracowaniem i wdrożeniem standardów oraz szkoleniami został potwierdzony przyznaniem certyfikatu jakości ISO 14001:2015 ważnego do 27.07.2024 r.
Nowa norma ISO 45001:2018 zastąpiła obowiązujące standardy określające wymagania dla systemu BHP tj.: BS OHSAS 18001:2007.
Norma ISO 45001 reguluje zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy, stanowi podstawę do zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym oraz stanowi gwarancję bezpiecznych i zdrowych miejsc pracy. Norma ISO 45001 umożliwia wprowadzanie skutecznych działań ochronnych, które przyczynią się do zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy.